Sosyal Medya


TÜBİT Hakkında

Trakya Üniversite Bilgisayar ve İnovasyon Topluluğu(TÜBİT), 2011 yılında kurulmuş, her geçen gün artmakta olan üye sayısıyla Trakya Üniversite Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun en gözde öğrenci topluluğundan birisi olmuştur.

Topluluğun amacı, üyelerinin ve tüm Trakya Üniversitesi öğrencilerinin bilgisayar ve eğitim alanında en iyi şekilde temsil etmek, öğrencilerin bilgisayar alanında eğitimlerine ve gelişimlerine destek olmak, kapsadığı bölümlerin bilgisayar ve eğitim alanındaki eksiklerini gidermek, birlik ve bütünlük sağlamak, yeni gelişen teknolojileri daha yakından takip etmek ve bilgi paylaşımında bulunmaktır. Benzer ilgi alanlarına sahip olan öğrencileri bir araya getirerek sosyalleşmelerini sağlama ve bilişim sektörüyle öğrenciler arasında bir bağ kurmaktır. Topluluğun hedef kitlesi bilişim teknolojilerine ilgi duyan bütün öğrencilerdir.

Topluluk, amacına ulaşmak için tüzük ve yasalar çerçevesinde, eğitimler, seminerler, toplantılar, kurslar, geziler ve benzer etkinlikler düzenlemektedir.

Bu içerik 07.11.2014 tarihinde yayınlandı ve toplam 1334 kez okundu.